Bielkovinová diéta: 3 dňový plán a jeho neuveriteľné výsledky !

Bielkovinová diéta – jedna z najúčinnejších a najdynamickejších diét našej doby. Nielen pre tých, ktorí sa chcú zbaviť pár kíl, ale aj pre športovcov medzi nami, proteínová strava je vynikajúca. My by sme vám dnes rád ukázali, ako môžu vyzerať 3 dni výživy bohatej na bielkoviny a na čo musíte dobre hladieť.

Bielkovinová diéta: 3-dňový plán

Proteínová strava je jedna s low-carb diét, ktoré už dlhšiu dobu oslavujú svoj triumf vo svete diét. Okrem stravy s bielkovinami obsahujú stravy s nízkym obsahom uhľovodíkov aj diéty aktín, paleo, dukán a chudnutie-v-spánku diéete. Všetky tieto diéty majú spoločné, že sa zabráni začleneniu produktov bohatých na bielkoviny do popredia a spotreby sacharidov.

 

Bielkovinová diéta, strava a jej teória.
Ako naznačuje názov, zameranie proteínovej diéty je na rast bielkovinových produktov. Mäso, ryby a mliečne výrobky sú preto v ponuke, zatiaľ čo uhľovodíky by sa mali vo veľkej miere vyhnúť. Tuky sú tiež povolené v bielkovinovej strave, aj keď sme tiež odporučiť proti nadmernej spotreby tu.

Príjem mnohých bielkovín znižuje zásobovanie tela glukózou a núti telo získať potrebnú energiu z vlastných tukových usadenín.

Proteínový účinok: žiadny hlad a veľká strata hmotnosti?
Uvedomiťe si veľmi rýchlo, že po niekoľkých dňoch s diétou ste stratili pár kíl. Tento účinok je však spôsobený najmä tým, že telo stráca veľa vody. Vzhľadom na stravu s nízkym obsahom sacharidov sa však telo nevyhnutne uchýli k glykogénu (uhľohydráty uložené v tele) v určitom bode.

V skutočnosti nasýtia bielkoviny a tuky viacej ako sacharidy, čo je dôvodom že takmer nikdy sa vám nestane že budete mať obrovský hlad počas diéty, pretože hladina cukru v krvi zostáva konštantná, keď sa vzdáte všetkých sacharidov.

Aj pre športovcov je stravovanie bohaté na bielkoviny len výhodou, pretože proteíny udržujú svaly a spojivové tkanivá neporušené.

Naše špeciálne odporúčanie ako podpora pre bielkovinovú stravu sú proteinové šejky. Okrem jeho vysokému obsahu bielkovín, je tam ešte aj vysoky obsah inzulínu vďaka ktorému nepocíťujete hlad.

U dospelého človeka, ktorý pravidelne robí trochu cvičenia, sa očakáva asi 1,2 g na kg telesnej hmotnosti pre optimálny príjem bielkovín počas proteínovej stravy. Pri našom  výpočte tohto stravovacieho plánu sa jedno o osobu s hmotnosťou 80 kg ktorá moc necvičí ale chce zhodiť pár kíl.